Adres: Wysowa-Zdrój 9・38-316 Wysowa-Zdrój・tel: +48 18 353 20 11
Msze św. w najbliższą niedzielę: Parafialny: 7:30, 10:00, 15:00, Zdrój: 11:15, Hańczowa: 8:45
Msze św. w najbliższą niedzielę: Parafialny: 7:30, 10:00, 15:00, Zdrój: 11:15, Hańczowa: 8:45

Duszpasterze

Księża pracujący w parafii

ks. Mariusz Bawołek

Proboszcz

Proboszcz parafii.  Urodzony w 1975 r. w Niskowej. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 2001 r. Pracował jako wikariusz w Uszwi, Mielcu, Tarnowie, Cikowicach, Ptaszkowej. Od 27 sierpnia 2022 r. pełni funkcję proboszcza Wysowej – Zdroju. Jest dekanalnym asystentem Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej. Przewodniczy Radzie Parafialnej, opiekuje się parafialnym oddziałem Caritas i Różami Różańcowymi.

 

Pracuje jako katecheta w Szkole Podstawowej w Wysowej – Zdroju, przygotowując dzieci do I Komunii Świętej, a młodzież do sakramentu Bierzmowania.   

Wcześniej katechizował także w gimnazjach i szkołach średnich. Był opiekunem oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,  duszpasterzem głuchoniemych w okręgu mieleckim i bocheńskim, wieloletnim przewodnikiem grupy 16 św. Szymona  Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.  

Ma duże doświadczenie jako rekolekcjonista, redaktor czasopism parafialnych, opiekun zespołów muzycznych. (współwydawca dwóch płyt muzycznych).

Interesuje się fotografią, utrwalając piękno wyjątkowych miejsc, sztuką filmową, muzyką i wszelkimi nowinkami współczesnej technologii. Lubi podróże po Polsce i świecie, samolotem, samochodem i rowerem. Prywatnie jest także specjalistą od robienia wszystkiego w ostatniej chwili. 😊

Image link

ks. Rafał Igielski

Wikariusz

Urodzony w 1979 r., pochodzi z Grybowa. Święcenia kapłańskie otrzymał
 w 2005 r. Funkcję wikariusza parafii Wysowa pełni od sierpnia 2021 r.  Wysowa to czwarta parafia, w której pracuje. Wcześniej był w Borowej, Dąbrowie Tarnowskiej i w Mielcu, w parafii pw. Ducha Św.   

Na stałe mieszka w Blechnarce i jest koordynatorem powstającego tam Centrum Duchowości im. Andrzeja Boboli. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia „Wysowa – Przekrocz  Granice”,promującego urodę Beskidu Niskiego.

W parafii zajmuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza i młodzieżową grupą apostolską. Katechizuje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Hańczowej.

Ks. Rafał ma bardzo szerokie zainteresowania. Pasjonuje się sportem: regularnie biega, gra w tenisa i jeździ rowerem.  Jest osobą bardzo kreatywną
i pustelnikiem z Blechnarki, który ciągle jest w biegu.

Zainicjował i współorganizował Festiwal Pustelnika, imprezę, która od 2023 r. wzbogaciła cykliczne kulturalne i sportowe wydarzenia w Wysowej – Zdroju.

Image link